Financiële steun voor cursisten

Ben je als volwassenen opnieuw aan het studeren in Vlaanderen? Dan kan je in een aantal gevallen gebruik maken van financiële steunmaatregelen.
Dankzij het initiatief “Succes met je studies” van VIVO vzw en de premie van Vlaanderen.be voor het behalen van een diploma secundair onderwijs via het volwassenenonderwijs, wordt bijleren financieel aantrekkelijker.

Lees hieronder

  • wie recht heeft op deze tegemoetkomingen
  • welke opleidingen hiervoor in aanmerking komen
  • hoe je de premie aanvraagt

Terugbetaling inschrijvingsgeld via “Succes met je studies”

Met de actie Succes met je studies ondersteunt VIVO vzw volwassen cursisten die een specifieke opleiding volgen binnen het volwassenenonderwijs én een stage lopen binnen de social-profitsector.

Opleidingen

Je kunt onder meer een deel van je inschrijvings- en cursusgeld terugkrijgen als je in een CVO één van deze opleidingen volgt:

Noot: Deze lijst kan van jaar tot jaar licht verschillen. Raadpleeg de actuele lijst op de website van Vivo vzw.

Voorwaarden

Om voor de terugbetaling in aanmerking te komen, moet je voldoen aan de volgende voorwaarden:

  • Je volgt één van de bovengenoemde opleidingen aan een erkend Centrum voor Volwassenenonderwijs (CVO).
  • Je hebt een stageovereenkomst bij een organisatie die behoort tot één van de paritaire comités PC 319.01, PC 329 of PC 331 (socialprofitsector).
  • Je dient het formulier volledig en correct in, samen met je CVO en stageplaats.
  • Je dient je aanvraag tijdig in volgens de vooropgestelde deadline van het project.

Bedragen

Je kunt per kalenderjaar maximaal 250 euro terugkrijgen voor inschrijvingsgeld en tot 50 euro voor cursusgeld.

Meer informatie: www.vivosocialprofit.org/succes-met-je-studies


Premie voor het behalen van een diploma secundair onderwijs via het volwassenenonderwijs

De Vlaamse overheid kent een premie toe aan volwassenen die voor het eerst een diploma secundair onderwijs behalen via het volwassenenonderwijs.

Voorwaarden

  • Je behaalt voor het eerst je diploma secundair onderwijs (SO) via een CVO.
  • Je vraagt de premie aan na het behalen van je diploma.
  • Je dient je aanvraag in binnen één jaar na het behalen van je diploma.
  • Enkel het inschrijvingsgeld voor modules waarvoor je slaagde, komt in aanmerking.

Bedragen

Het bedrag dat je kunt terugkrijgen hangt af van het schooljaar en het aantal modules waarvoor je slaagde. De premie bedraagt per semester 450, 300 of 200 Euro, afhankelijk van welke opleiding je volgde.

Meer informatie: www.vlaanderen.be/premie-voor-het-behalen-van-een-diploma-secundair-onderwijs-via-het-volwassenenonderwijs