Gids en reisleider
Is deze opleiding iets voor mij?
Droom je ervan om reizen te organiseren en te begeleiden of zou je graag een groep op sleeptouw nemen doorheen de stad, de regio of een museum. Of wil je gewoon je kennis bijspijkeren en tegelijkertijd een fijne tijd beleven? Dan is deze opleiding misschien iets voor jou. Het is redelijk intens dus we richten ons naar kandidaten met een stevige motivatie. Meertaligheid is een belangrijke troef.
Wat mag je verwachten?
- Je maakt kennis met de toeristische sector en bouwt aan een netwerk. Veel van onze gastsprekers zijn ook effectief daarin aan het werk
- Je krijgt een stevige brok (kunst)geschiedenis en geografie/geologie en nieuwe perspectieven
- Je probeert het gidsen en het reisleiderschap uit zodat je ervaart wat jou het beste ligt
- Je bezoek al naargelang de specialisatie tal van musea, kunststeden of regionale bezienswaardigheden
- Je werkt in groep aan opdrachten zoals een weekend in elkaar steken of gidsbeurten uitvoeren
- Je komt uit je kot en communiceert, leert omgaan met feedback, ondervindt hoe groepsdynamica werkt, leert over conflicthantering en leiderschap
- Je maakt een eindwerk over een originele gidsbeurt of gaat op stagereis
- Je komt graag naar de les en leert nieuwe mensen kennen
Wat ga je leren?
Tijdens het basisjaar Gids en reisleider proef je van het gidsen en begeleiden van reizen. Je krijgt ook een stevige introductie in toerisme, kunst, geschiedenis, natuur en landschap.
Eens het basisjaar achter de rug is, kan je kiezen voor één of meerdere specialisaties. Ga je voor reisleider, dan heb je de keuze tussen Reisleider Vlaanderen, Reisleider Wallonië en Brussel of Reisleider Europa en Verre Bestemmingen. Kies je voor gids, dan is er Stadsgids Leuven, Regiogids Hageland of Museumgids. Op het einde van de rit krijg je de kaart van gids of reisleider van Toerisme Vlaanderen.
Voorwaarden | Motivatie | Talenkennis |
Gemeenschappelijk basisjaar (280 LT) | Markt en klant | de toeristische sector, de bezoekerscyclus, trends(40 LT) | Basiskennis | Algemene en politieke geschiedenis (60 LT) |
Basiskennis | Kunst- en cultuurbeschouwing (60 LT) | Basiskennis | Natuur- en landschapslezen (40 LT) | |
Rondleiden in de praktijk | Gids- en reisleiderspraktijk (80 LT) | ||
▼ | ||
Specialisatiejaren (240 LT) | Gidstechnieken (40 LT) | Reisleiderstechnieken (40 LT) |
Bestemmingen gids (100 LT) | Bestemmingen reisleider (100 LT) | |
Project gids (100 LT) | Project reisleider (100 LT) | |
Certificaat Gids (520 lestijden) | Certificaat Reisleider (520 lestijden) | |
Certificaat Gids/Reisleider + Certificaat AAV = diploma |
Hoe lang duurt deze opleiding & wanneer is het les?
De opleiding start met een basisjaar van 5 modules. De opleiding is modulair dus kan gespreid worden over meerdere jaren. Eens dat basisjaar achter de rug kan je kiezen voor één of meerdere specialisaties las gids of reisleider.
In het basisjaar ga je soms op pad en zit je veel in de klas. De lessen gaan door op maandagen (je kiest voor de namiddag of de avond) en zaterdagen. Er staan ook gidsoefeningen en een weekendexcursie op ‘t programma.
In de specialisatiejaren zijn we vaak op pad en zit je minder in de klas. De reisleiders hebben les op woensdagavonden en de gidsen op donderdagavonden. De uitstappen zijn meestal in het weekend en de reisleiders gaan uiteraard op reis.
Waar is het les?
De opleiding vindt deels plaats in Aarschot, vooral in Leuven en uiteraard gaan we ook dikwijls het terrein op. De individuele begeleiding, de realisatie van persoonlijke interesses en de vele praktische modules zijn belangrijke troeven in onze opleidingen. Om dit mogelijk te maken, is het aantal cursisten per jaar beperkt.Wat na de opleiding?
Met de gids- of reisleiderskaart van Toerisme Vlaanderen op zak kan je aan de slag. Je kan gaan solliciteren bij een gidsenvereniging of museum of je kan een plaats veroveren als reisleider voor een reisorganisatie. Redelijk wat van onze oud-cursisten zijn zelf een vereniging of organisatie begonnen.
Wat zeggen onze cursisten?
Getuigenis Karina: 'Een opleiding werkt!'
Begint de week van 03/05/2021 | MA | DI | WO | DO | VR | ZA | Campus | Inschrijven |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
EHBO |   |   | 18:00![]() |   |   |   | Diest Oranjerie  | wachtlijst |
Wordt hernomen volgend semester/schooljaar | MA | DI | WO | DO | VR | ZA | Campus | Inschrijven |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bestemming Europa en verre bestemmingen |   | |||||||
Bestemming museumgids |   | |||||||
Opleidingstraject Gids/Reisleider MaAv+ZaNm |   | |||||||
Opleidingstraject Gids/Reisleider MaNm+ZaVm |   | |||||||
Project bestemming Europa en verre bestemmingen (90% e-learning) |   | |||||||
Project bestemming museumgids (100% e-learning) |   | |||||||
Specifieke gidstechnieken |   | |||||||
Specifieke reisleidertechnieken |   |